Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?

Opłacalność i zwrot inwestycji

Jakie są koszty eksploatacji urządzenia?

pieniądze


Przy standardowych ustawieniach fotobudka wykonuje jedną pełną sesję zdjęciową około 60sek (czas można elastycznie skrócić bądź wydłużyć).

Przy tych ustawieniach w ciągu godziny zrobi maksymalnie 60 zdjęć (przy ciągłym obciążeniu), koszt wydruku 1 zdjęcia 10x15cm zaokrąglając 40gr.

Daje nam to w ciągu godziny koszt zużycia materiałów eksploatacyjnych na poziomie 24zł.

Czy rynek fotobudek się wyczerpuje?

Takie pytanie zadaje sobie każdy planujący zakup fotobudki. Prawdą jest, iż na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń tego typu. Ale wraz ze wzrostem ilości "usług na fotobudce", rośnie apetyt klientów końcowych. Fotobudka staje się powszechna na imprezach nie tylko weselnych ale również na eventach firmowych oraz przyjęciach urodzinowych. A tych imprez praktycznie zawsze jest więcej niż osób mogących je obsłużyć.

Poniższe statystyki Google Trends, obrazują jak zmienia się zainteresowanie tym tematem (wyszukiwanie frazy fotobudka na przełomie ostatnich 5 lat).


Jak widać na wykresach, zainteresowanie tematem cały czas rośnie. Jeśli nie ulegniemy złym praktykom i naszą "jedyną reklamą" nie będzie zaniżanie cen - możemy być spokojni, że nasz biznes będzie dochodowy. Mając nasz sprzęt możesz konkurować jakością (a nie tylko ceną), a to zawsze przyciąga najlepszych i stałych klientów. 

Nie daj sobie mydlić oczu hasłami konkurencji "Zwrot po 3 miesiącach". Jest to bardzo mało prawdopodobne (żeby nie powiedzieć, że niemożliwe). Realnie na zwrot pieniędzy za zakupu sprzętu czeka się jeden pełny sezon (czyli rok), po tym czasie dopiero zaczynamy zarabiać na "czysto".

Ważne jest zatem aby mieć już na starcie sprzęt najwyższej jakości dający gwarancję, że po upływie tego roku dalej będzie on sprawny i będziemy w stanie oferować usługi na najwyższym poziomie. Niezwykle ważne jest aby po kilku latach intensywnego użytkowania sprzęt wciąż był sprawny, wyglądał estetycznie i nie odstraszał potencjalnych klientów. 

Wszystkie drobiazgi tworzą całość i to one gwarantują sukces w branży.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl